Laimīgi darbinieki ir veiksmīga uzņēmuma atslēga – Efectio stāsts

Šajā rakstā uzzināsim par to, kas ir Efectio platforma un noskaidrosim, kāpēc šis rīks var uzlabot darbinieku un vadītāju motivāciju darbā.

Efectio platform

Katrs mūsdienīgs uzņēmums savu darbu vada nu jau ar tehnoloģiski izstrādātiem palīgiem – dažādiem ikdienu atvieglojošiem gadžetiem, serveriem un programmatūrām. Arī Efectio platforma ir liels palīgs tiem uzņēmumiem, kuri vēlas atvieglot savu ikdienu un daudzus darbu procesus vadīt digitālā platformā.

Mūsu jau pieminētā ikdienas atvieglošana ir būtisks uzņēmumu kultūras aspekts. Lai uzņēmuma darbinieki būtu produktīvāki un vispārēji motivētāki, ir nepieciešams ieviest skaidrību tādās iekšējās kultūras jomās kā darbu vadīšana un plānošana, iekšējā komunikācija, apbalvošanas sistēma u.c.

Šajā rakstā uzzināsim vairāk par to, kas ir Efectio platforma un noskaidrosim, kāpēc šāds rīks var ievērojami uzlabot darbinieku un vadītāju motivāciju darba vietā.

Raksta saturs:

Efectio – digitāli risinājumi uzņēmuma kultūras veicināšanai

Efectio ir starptautiska digitāla platforma, kas paredzēta dažāda lieluma organizācijām jeb uzņēmumiem. Tā palīdz izprast uzņēmumiem savu darba kultūru, kā arī to uzlabot. Viens no saukļiem, ko varam balstīt uz Efectio mēs paši, ir – Laimīgi darbinieki ir veiksmīga uzņēmuma atslēga. Efectio liek lielu uzsvaru uz to, kā uzņēmumi var motivēt savus darbiniekus.

Efectio galvenais mērķis ir uzņēmumam sniegt vienkāršus risinājumus ikdienas organizācijas jautājumos – piemēram, darbinieku motivācijas sekmēšanā. 

Efectio piedāvā tādus pakalpojumus kā:

  • Stresa noturības programma – palīdz pielāgoties pārmaiņām, parūpēties par darbinieku emocionālo labsajūtu un produktivitāti.
  • Četri pīlāri – darbinieku iesaistes programma, kas optimizē izaugsmi, labsajūtu, mērķus, socializēšanos.
  • Darbs no mājām – palīdz vienot un motivēt attālināti strādājošas komandas ar digitālu risinājumu palīdzību.

Efectio uzņēmums ir sadarbojies ar lieliem zīmoliem Latvijā, tādiem kā Bite, Latvenergo, Accenture un citi.

Efectio platforma stāsts

Misija piedāvāt inovatīvu risinājumu

Katram uzņēmumam ir savi mērķi, vīzija un misija. Organizācijas misijas formulējuma izstrādei ir nepieciešama dziļa izpratne par to, ko uzņēmums cer sasniegt un kāpēc. Parasti uzņēmuma misija ir īsa formāta – īsi un konkrēti. Un lai gan tās formāts ir īss, efektīva misija var daudz  pastāstīt par uzņēmuma vērtībām un ambīcijām gan uzņēmuma iekšienē, gan ārpus tā.

Uzņēmuma Efectio misija ir piedāvāt saviem klientiem inovatīvu rīku, kas palīdz atvieglot organizāciju procesus balstoties uz datiem un zinātni. 

‘’Mēs vēlamies palīdzēt darbiniekiem iesaistīties uzņēmuma kultūrā, apzināties un īstenot savu potenciālu, un organizācijām gūt panākumus, pateicoties produktīviem un laimīgiem darbiniekiem.’’

Efectio tic, ka darbinieku iesaiste ir svarīga organizācijas kultūras daļa. 

Līdz ar to Efectio platforma motivē darbiniekus:

  • iegūt svarīgu informāciju par savu uzņēmumu, 
  • izvirzīt labākus mērķus, 
  • sekot līdzi komandas sasniegumiem,
  • labāk iepazīt savus kolēģus,
  • veicināt individuālu iesaistīšanos organizācijā,
  • sekmēt kopējo produktivitāti.

Veidojot Efectio rīku, palīgā tika ņemta geimifikācija jeb spēļošana. Šajā kontekstā spēļošana nozīmē spēls elementu izmantošanu uzņēmumu pārvaldes digitālajā platformā Efectio.  Geimifikācija pārvērš saturu (kas citādi varētu šķist garlaicīgs) par kaut ko interaktīvu un jautru. 

Piemēram, Efectio izmanto atalgojuma sistēmu, lai palīdzētu novērtēt darbinieku sasniegumus un veicinātu turpmāku progresu. Līdz ar to ir iespējams krāt punktus par padarītajiem darbiem un sasniegumiem. Punktu sistēma rezultējas ar dāvanu saņemšanu, kas Efectio gadījumā var būt naudas atlīdzība, dāvana, ceļojums vai, piemēram, apdrošināšana.

Geimifikācija veicina mūsu dabisko vēlmi pēc atlīdzības, mudinot smadzenēs izdalīties dopamīnam, oksitocīnam, serotonīnam. Vienkāršāk runājot – tas ievērojami pastiprina pozitīvās sajūtas. Vairāk par geimifikāciju lasi Efectio rakstā Spēļošana jaunu darbinieku piesaistīšanai

Efectio platforma

Efectio uzņēmuma četrinieks: vērtības

Tāpat kā katrai organizācijai jeb uzņēmumam ir izvirzītie mērķi un misijas, tiek veidotas arī vērtības. Tā ir liela daļa no organizācijas kultūras, jo mūsdienās nereti arī darbinieki apsver konkrētā uzņēmuma kultūru pirms sava darba pieteikuma izsūtīšanas. Ja viņu vērtības sakrīt ar uzņēmuma izvirzītajām vērtībām, tad visticamāk sadarbošanās būs veiksmīga.

Organizācijas vērtības ietekmē katru uzņēmuma darbības aspektu – kā tas veic uzņēmējdarbību, kā pieņem lēmumus, kā izturas pret saviem darbiniekiem un klientiem. Vienkāršāk sakot, organizācijas vērtības ir vadlīnijas, kas nodrošina organizācijas mērķi un virzību. Efectio savas vērtības dala 4 blokos.

Tās atspoguļo Efectio pieeju darbinieku iesaistīšanai un vispārējai labsajūtai. Laimīgi darbinieki – veiksmīgs uzņēmums. Lūk, arī veidi, kā Efectio to panāk. 

1. Komandas darbs

Viens no Efectio galvenajiem uzstādījumiem viņu vērtību sistēmā ir komandas darbs. Mērķis ir veidot draudzīgu un atbalstošu, iekļaujošu darba vidi.

Efectio uzskata, ka nav iespējams strādāt kopā, ja pietiekami labi nepazīstam savus kolēģus. Tāpēc Efectio izaicinājumi ļauj darbiniekiem iepazīt kolēģus no dažādām perspektīvām, dalīties ar viedokļiem, sasniegumiem un atbalstīt vienam otru katru dienu.

2. Enerģija

Nākošā prioritāte Efectio komandā un viņu radītajā platformā ir enerģija. Ir svarīgi prioritizēt labsajūtu un darbinieku enerģijas līmeni. Galu galā tieši tas ietekmē arī darbinieku motivāciju. Vieglāk pateikt nekā izdarīt – veidi, kā mērīt enerģiju, ir dažādi. Par to vairāk var izlasīt arī Efectio rakstā Efektīvi veidi, kā veicināt darbinieku motivāciju.

Izmantojot Efectio, darba devējs var mērīt darbinieku fiziskās aktivitātes, uzzināt viņu garastāvokli un stresa līmeni, kā arī atvieglot labsajūtas uzlabošanu ikvienam. Iespējas ir dažādas un katrs komandas vadītājs var izvēlēties atbilstošāko.

darbinieku izaugsme

3. Inovācija

Efectio uzņēmumam ir svarīgi pieņemt izaicinājumus, kas veicina zināšanas un attīstību. Atgriežoties pie motivētiem darbiniekiem, viņu interesēs ir uzzināt vairāk – tādējādi pilnveidojot gan sevi, gan arī ieguldījumu komandas darbā.

Efectio pamatā ir mikroapmācības modelis. Tas nozīmē, ka šī platforma ļauj uzņēmumiem integrēt jebkuru mācību materiālu, lai tikai 10 minūtes dienā darbinieki varētu apgūt informāciju sev ērtā laikā un vietā. Tāpat var arī izmantot savas zināšanas pielietojot tās praksē.

4. Prieks

Un visbeidzot – visam klāt ir arī prieks, jo bez tā nav iespējams veiksmīgs un uz mērķu sasniegšanu orientēts uzņēmums. Laimīgi darbinieki ir veiksmīgs uzņēmums. To var mērīt Efectio platformā ar iesaistes (engagement) rādītāju.

Darbinieku iesaistes programmas atdzīvina uzņēmuma kultūru un ievieš pozitīvas emocijas katra darbinieka ikdienā. To nodrošina jau iepriekš minētā spēļošana: draudzīgs sacensību gars, punktu skaitīšana un, protams, apbalvošana.

Sekmēt organizācijas kultūras vidi un savu darbinieku iesaisti ir ļoti būtiski. Efectio platforma ir viens no veidiem, kā šādus ikdienas procesus vienkāršot. Rezultātā – vieglāk izsekot visam līdzi, kā arī parūpēties par savu darbinieku labsajūtu uzņēmumā.

Ieskaties arī mūsu pašu rakstos par līdzīgām tēmām – Onboarding jeb jauno darbinieku iekļaušana komandā un Onboarding buddy jeb jauno darbinieku mentors.

Leave a Comment