5 iemesli, kāpēc katram nepieciešama ilgtspējīga ūdens pudele

Aizvien vairāk cilvēki izmanto ilgtspējīgas ūdens pudeles. Ja vēl nevari atrast iemeslus, kāpēc iegādāties un kāds labums no ilgtspējīgas ūdens pudeles, tad šis raksts tev palīdzēs.

ilgtspējīga ūdens pudele

Ilgtspējīgas ūdens pudeles popularitāte aug. Aizvien vairāk cilvēki tās izmanto. Ja vēl nevari atrast savu iemeslu, kāpēc nepieciešama ilgtspējīga ūdens pudele un kāds no tās labums, tad šis raksts var tev palīdzēt.

Mums katram var būt dažādi iemesli, kāpēc izmantojam ilgtspējīgu ūdens pudeli. Iespējams kāds vērš uzmanību dabai draudzīgākām precēm, kādam ilgtspējīga pudele ir izdevīgāks risinājums, kādam tas ir kā aksesuārs. Esam apkopojuši populārākos iemeslus, kāpēc cilvēki izvēlas PET pudeļu vietā ilgtspējīgu ūdens pudeli.

Dabai draudzīgi

Šim nevajadzētu būt lielam pārsteigumam, ka vienreizlietojamās plastmasas izmantošana ir ļoti kaitīga dabai. Tās kaitīgums sākas jau ar brīdi kad tā tiek ražota un vēl ilgi pēc tam, kad tā tiek izmesta miskastē.

Milzīga daļa vienreizlietojamās plastmasa pudeles nonāk dabā, kur tās nesadalās un kaitē tai apkārt esošajiem organismiem.

Izmantojot ilgtspējīgu ūdens pudeli, netiek radīts tik liels kaitējums. Tā vietā, lai izmantotu un pēc tam izmestu vairākas mazās ūdens pudeles dienā, tev ir iespēja izmantot vienu pudeli visu dienu un vēl ilgi pēc tam. Ilgtspējīga pudele viena gada laikā var aizstāt 1460 vienreizlietojamās plastmasas pudeles.

Ir vēl daudz citi faktor, kā ilgtspējīgas ūdens pudeles izamantošana var ietekmēt dabu. Par tiem var vairāk lasīt rakstā #SavaPudele ietekme uz dabu un sabiedrību.

Izdevīgāk

Vienas 0.5l ūdens pudeles cena Latvijā vidēji ir 0.55 EUR. Iespējams dienas ietvaros šī summa nav tikt liela. Tomēr gada laikā tā ir ievērojami lielāka nekā, iegādājoties vienu ilgtspējīgu ūdens pudeli. Ja tā tiek kopta un saudzēta, tad var kalpot pat gadiem.

Iegādājoties vienu ilgtspējīgu ūdens pudeli ir iespējams gada laikā ne tikai atpelnīt, bet arī ietaupīt lielu naudas summu. Pieņemot, ka vienreizlietojamu pudeli neizmantosi atkārtoti (jo tas ir kaitīgi veselībai), ilgtspējīgu ūdens pudeli ir iespējams uzpildīt mājās, darba vietā vai par brīvu pieejamās ūdens uzpildes vietās.

Lai gan ūdens pudeles brīžiem šķiet dārgas, tās beigu beigās sanāk izdevīgākas nekā vairākas reizes iegādāties PET pudeles. Kā arī labāk iegādāties labu un kvalitatīvu ūdens pudeli, lai tā kalpotu ilgāk, nesabojātos un nesaplīstu.

stikla ūdens pudele

Jauns aksesuārs

Lietojot ilgtspējīgu ūdens pudeli ir iespējams nedaudz iepazīstināt citus ar sevi un savu stilu. Jau ar to, ka izmanto ilgtspējīgu ūdens pudeli, tu norādi, ka rūpējies par vidi un esi ekoloģiski draudzīgs. Pēc pudeles, kāda tiek lietota, var mēģināt noteikt kāda ir tā cilvēka ikdiena, kādas krāsas, lietas, stili viņam patīk.

Ir pieejami daudz un dažādi ūdens pudeļu dizaini un veidi, kā arī iespēja pašam izveidot savu. Tev ir iespēja atrast pudeli, kas būs piemērota tieši tavai ikdienai un estētikai.

Labi tavai veselībai

Ir vairāki iemesli, kāpēc dzert no ilgtspējīgas ūdens pudeles ir veselīgāk nekā no PET pudelēm.

Ūdens kvalitāte veikalā nopērkamajās ūdens pudelēs mēdz būt sliktāka nekā no krāna, vai sliktāka nekā ražotājs sola. Pat ja ūdens ir īpaši filtrēts un ņemts no dziļākajām akām, tā kvalitāti var izbojāt pati plastmasas pudele.

Vienreizlietojamās PET pudeles dzeramajā ūdenī izdala nevēlamas un kaitīgas ķīmiskas vielas. Ir vieglāk izsekot līdzi, kādu ūdeni dzer, ja iepildi sev zināmās un pārbaudītās vietās.

Visbiežāk tiek rekomendētas nerūsējošā tērauda vai stikla pudeles. No tām dzert ir veselīgāk, kā arī tās izmantojot, saudzē vidi. Iespējams, ka metāla pudeles arī var radīt šaubas, vai tas ir labi tavai veselībai, bet uztraukumam nav pamata. No dažām metāla pudelēm ir pat vēlams dzert, jo tām piemīt īpašas iezīmes, kas veicina cilvēka veselību un ūdens tīrību.

Atgādinājums padzerties

Ja tev vienmēr ir pa rokai ūdens pudele, tad liela iespēja, ka biežāk no tās padzersies. Šādi var vieglāk piespiest sev dzert ūdeni un izsekot līdzi, cik daudz ūdens ir uzņemts dienas laikā.

Izdzerot pietiekami daudz ūdeni, var ievērojami uzlabot savu veselību. Par to, cik daudz ūdens būtu tev nepieciešams izdzert dienas laikā, vari lasīt rakstā Cik ūdens ir jāizdzer dienā?

#LaiksPadzerties udenspudele.lv

Dzerot regulāri un pietiekami daudz ūdeni var nodrošināt vairākus veselības ieguvumus:

  • Aktivizē vielmaiņu, kas veicina svara zaudēšanu
  • Uzlabo ādas veselību un skaistumu
  • Palīdz atbrīvoties no nevēlamām vielām organismā
  • Palīdz kontrolēt ķermeņa temperatūru
  • Novērš nevēlamas galvassāpēs
  • Ieeļļo locītavas
  • Veicina maksimālu fizisko veiktspēju

Un šie ir tikai daži no faktoriem, kurus veicina regulāra ūdens lietošana. Izmantojot ilgtspējīgu ūdens pudeli ikdienā ir lielāka iespēja, ka neaizmirsīsi regulāri padzerties. Ja tomēr ir grūti atcerēties padzerties, ir vairākas mobilās aplikācijas, ar kuru palīdzību var sekot līdzi ūdens patēriņam dienā.

Laiks ilgtspējīgai ūdens pudelei

Ņemot vērā šos un vēl citus faktorus, ikdienā izmantot ilgtspējīgu ūdens pudeli nāks par labu ne tikai dabai, bet arī paša veselībai. Ir vērts iegādāties kvalitatīvu un sev piemērotu ūdens pudeli, kuru nēsāt līdzi un izmantot savā ikdienā.

Ja nezini ar ko sākt un vēlies uzzināt vairāk par ūdens pudeļu dažādību, tad raksts Kas jāņem vērā, izvēloties ūdens pudeli tev palīdzēs izvēlēties.

Lai izdodas atrast sev atbilstošāko ūdens pudeli!

Ja esi dāvanas meklējumos, tad labas alternatīvas esam apkopojuši arī mūsu pašu rakstā Personalizētas dāvanas vīrietim.

Par citiem iemesliem uzzini rakstā 5 iemesli, kāpēc visur jānēsā līdzi ūdens pudele.

Leave a Comment