Kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa

No stresa dzīvē pasargāts nav neviens. Šajā rakstā apkopojām vairākus veidus, kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa. Par mierīgāku dzīvi!

kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa(5)

Šķiet, ka mēs visi kādreiz esam bijuši tādā situācijā, ka šķiet – vadzis lūst. Ja uz pleciem uzkrauts pārāk daudz, organisms var piedzīvot stresu. Šajā rakstā apkopojām pāris idejas jeb glābšanas riņķus, kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa.

Lielākā daļa cilvēku savā dzīvē ir piedzīvojuši situācijas, kas izraisa stresu. Daļa cilvēku nolemj ar stresu tikt galā neveselīgā veidā, piemēram, patērējot alkoholu vai narkotiskās vielas. Tomēr tas no bedres ved nevis ārā, bet – dziļāk tajā. Labās ziņas ir tādas, ka ir daudz veselīgu veidu, kā pārvarēt grūtus dzīves brīžus.

Fiziskās aktivitātes

Kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa

Sports ne tikai uzlabo fizisko veselību, bet sniedz arī milzu artavu mentālajai veselībai. Ir zinātniski pierādīts, ka fiziskās aktivitātes uzlabo garastāvokli, turklāt kādu laiciņu – līdz 48 stundām pēc sportošanas. Tāpēc ir ieteicams atvēlēt sportam vietu savā ikdienā. Ja nevēlies doties uz sporta zāli, izvēlies sev ko tīkamāku – tās var būt garas pastaigas svaigā gaisā, skriešana vai peldēšana. Ja labprāt atrodies kompānijā, izvēlies grupu treniņus.

Sportojot koncentrējies uz veicamajām darbībām – tā neatliks laika domāt par lietām, kas uztrauc. Tomēr ir svarīgi ieturēt arī balansu un neizdzīt no sevis pēdējos spēkus. Sportošanai jābūt nevis kā obligātam pienākumam, bet kā procesam, kas rada prieku.

Retrīts

Retrītu popularitāte pieaug un ne velti. Tā ir fantastiska iespēja veltīt laiku tikai un vienīgi sev, atslēdzoties no ierastās dzīves. Retrīti ir kā neliela aizbēgšana – apmeties kādā skaistā vietā un nododies dažādajām aktivitātēm, ko sarūpējuši organizatori.

Bieži vien retrītu pamatā ir meditācija. Meditācija ir izturējusi pamatīgu laika pārbaudi un nav pametusi cilvēku dzīves. Tā nomierina, uzmundrina un ļauj pabūt mierā un klusumā. Meditācija var palīdzēt izvērtēt savas prioritātes un, iespējams, tieši retrīts būs pirmais solis dzīvei bez lieka stresa.

Labs miegs

Dziļš, veselīgs miegs palīdz atjaunot morālos un fiziskos resursus. Bieži vien cilvēkiem, kuri piedzīvo stresu, ir arī miega traucējumi, piemēram, bezmiegs vai murgi. Ja būsi izgulējies un mundrs, varēsi vieglāk tikt galā arī ar ikdienas raizēm.

Bieži dzirdam, ka pirms kāda lielāka lēmuma pieņemšanas vai problēmas risināšanas, ieteicams vispirms kārtīgi izgulēties un tad rīkoties ar skaidru prātu. Ir dažādi veidi, kā uzlabot miega kvalitāti. Smagā sega, lavandas eļļa, vingrošana pirms miega. Ja šķiet, ka visa ir par daudz, neliela snauda nenāks par sliktu.

Izrunāšanās

Kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa

Ja jūties uztraukts un nomākts, ir  svarīgi neturēt to sevī. Sirsnīga izrunāšanās ar tuvu cilvēku var palīdzēt nomierināties un  sakārtot domas. Citu cilvēku perspektīva var palīdzēt atrisināt kādu sasāpējušos problēmu. Reizēm mēs paši neredzam risinājumu, kas ir teju acu priekšā, kamēr citiem tas ir pašsaprotami.

Ja neesi pārliecināts, ka vēlies savas problēmas pārrunāt ar draugu vai radinieku, apdomā vizīti pie psihologa. Katram cilvēkam nepieciešama sava uzticības persona. Sarunāšanās ir daļa no socializēšanās, atbalstošs plecs var palīdzēt mazināt stresu.

Jaunu sajūtu gūšana

Kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa

Sarūpē sev piedzīvojumu! Varbūt ir kaut kas tāds, ko jau sen vēlies pamēģināt, bet neesi tam atvēlējis laiku? Varbūt tas ir lēciens ar izpletni, izbrauciens ar kvadraciklu vai meistarklase, kas attīstīs tavas spējas?  

Ir svarīgi neieslīgt ikdienas rutīnā. Ik pa laikam nepieciešams kāds neliels piedzīvojums vai jauna pieredze, kas uzlabos garastāvokli un ļaus atgriezties ikdienā ar jauniem spēkiem. Sevi “restartēt” var, piemēram, floatinga seansā.

Lasīšana

Kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa

Kad pēdējo reizi paņēmi rokās grāmatu? Lasīšana ne tikai uzlabo vārdu krājumu un iztēli, bet arī palīdz relaksēties un mazināt stresu. Aizraujoša grāmata ir lielisks rīks, kas palīdzēs aizmirsties vairāku stundu garumā.

Ja vēlies ne tikai uzlabot pašsajūtu, bet arī gūt pievienoto vērtību, vari lasīt grāmatas svešvalodā. Tai nav jābūt daiļliteratūrai. Aizraujoša būs jebkura literatūra, kas atbildīs tavām interesēm. Ja tomēr negūsti no lasīšanas prieku, vari pamēģināt audio grāmatas.

SPA apmeklējums

Kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa

Baseina peldes, karsēšanās džakuzi, relaksējošas masāžas un skaistumkopšanas procedūras. Skan labi? Atpūta kādā SPA centrā būs izcils veids, kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa. Ja vēlies SPA apmeklējumu apvienot ar nelielu izbraucienu pa Latviju, izvēlies atpūtu kādā citā pilsētā.

SPA ne tikai palīdzēs relaksēties, bet uzlabos arī izskatu un veselību. Vari sev līdzi uzaicināt kādu draudzeni vai citu tuvu cilvēku. Dalīts prieks ir dubultprieks. Ja nespēj izlemt, uz kuru SPA doties, izlasi par SPA Latvijas reģionos.

Atceries – vēlme atslēgties no ikdienas piemeklē ikvienu. Galvenais pieturēties pie tādām “bēgšanas” metodēm, kas nāks par labu, nevis sliktu. Cerams, ka šis raksts iedvesmoja pašsajūtas uzlabošanai.

Leave a Comment