Kā ir būt frīlancerim – māksliniekam?

Frīlanceris ir cilvēks, kas var darboties dažādās jomās. Šajā rakstā lasi par to, kā ir būt frīlancerim un kā izskatās ikdiena šajā lauciņā.

freelance

Frīlanceris ir cilvēks, kas par maksu piedāvā sniegt savus pakalpojumus dažādiem darba devējiem un pasūtītājiem, nepiesaistot sevi vienam uzņēmumam. Legāli tas nozīmē, ka frīlanceris ir pašnodarbinātais. Šī ir arī visai ierasta prakse māksliniekiem.

Kā frīlancerim atrast darbu?

Mūsdienās, lai uzsāktu darba meklējumus, vispirms būtu nepieciešams izveidot savu portfolio kādā mājaslapā. Darbu būs iespējams atrast caur draugiem, paziņām, vai izveidojot savu profilu kādā no freelance darbu platformām, tādām kā Fiverr.com, Upworks.com un Freelancer.com.

Māksliniekiem un dizaineriem būtu ieteicams izmantot arī tādas platformas kā Dribbble.com, Behance.com un 99.designs.com. Var izvēlēties izveidot profilu vairākās vietnēs, līdz ar to būs lielākas iespējas atrast klientus. Netrūkst arī to mākslinieku, kas savu klientu bāzi ieguvuši tieši caur Instagram, tāpēc būtu vērtīgi izrādīt savus darbus arī šajā platformā.

Kādi ir plusi un mīnusi strādājot frīlancingā?

freelance

Lai gan frīlancingam ir lieliski plusi, ir arī nopietni apsverami mīnusi. Katram, kurš domā par frīlancingu, vajadzētu rūpīgi izvērtēt vai frīlancinga ēnas puses neliks šķēršļus tam, lai varētu pelnīt darot darbu, kas pašam patiešām patīk.

Frīlancinga plusi

Šeit apkopoti galvenie plusi.

Lielākais pluss šāda veida darbam ir elastība

Pats vari noteikt savu darba laiku, darba vietu un darbā ieguldīto stundu skaitu. Ir iespējams būt gan par pilna laika frīlanceri, gan apvienot šo darbu ar kādu citu, pamata darbu.

Tu vari uzņemties tikai tos pasūtījumus, kurus vēlies

Tas nozīmē, ka vari atteikt klientam, ja tev ir kādi iebildumi pret pieprasīto pakalpojumu. Tas varētu būt pārāk īss izpildes termiņš vai, piemēram, kādi ētiski apsvērumi.

Ir iespēja pašam noteikt savu pakalpojumu cenu

Parasti frīlanceris noteiks savu cenu kā likmi par stundu.

Frīlancinga mīnusi

Šeit apkopoti galvenie mīnusi.

Nav darba stabilitātes

Darbi var sākties un pēkšņi apstāties, ja klients pārdomā un atsakās no tālākas sadarbības. Var gadīties, ka pēc pasūtījuma izpildes klients atsakās par to samaksāt. Būs jārēķinās arī ar to, ka pēc viena pabeigta pasūtījuma var paiet ilgāks laiks, līdz tiec līdz savam nākamajam pasūtījumam.

Jābūt lielai atbildības sajūtai un labai pašdisciplīnai

Līdz ar to, ka ir iespēja strādāt sev ērtā laikā un vietā, ir svarīgi spēt labi saplānot savu laiku un izpildīt pasūtījumus līdz termiņa beigām. No tā arī būs atkarīgs tavs reitings, ja meklē klientus ar interneta starpniecību.

Būtībā tu esi viens pats

Papildus pasūtījumu izpildei būs pašam jākārto arī biznesa un mārketinga puse. Var nākties reklamēties, sastādīt līgumus, rēķinus, un, ja vēlies frīlancingu kā savu galveno ienākumu avotu, būs jādomā arī par nodokļu maksāšanu.

Vai frīlancings ir domāts tev? Ir vērts par to padomāt!

Iedvesmojies un uzzini vairāk par darba vidi rakstā Par darba meklēšanu.

Leave a Comment