Kā izveidot profesionālu izskatu darba tirgum?

Lai biznesa vidē tevi vērtētu profesionāli un uzskatītu par kompetentu personu, mēs esam sakopojuši pāris ieteikumus, kuri palīdzēs parādīt sevi no labākās puses gan fiziskajā, gan digitālajā pasaulē. Tērpies piemērotā apģērbā Mūsdienu darba vietās, gan …

profesionala vizitkarte darba tirgum

Lai biznesa vidē tevi vērtētu profesionāli un uzskatītu par kompetentu personu, mēs esam sakopojuši pāris ieteikumus, kuri palīdzēs parādīt sevi no labākās puses gan fiziskajā, gan digitālajā pasaulē.

Tērpies piemērotā apģērbā

Apgerbs ko vilkt darba

Mūsdienu darba vietās, gan tikšanās klātienē un attālināti, kā arī intervijās, tērpties ikdienas apģērbā kļūst populārāk. Pastāv daži noteikumi, kurus noteikti iesakām ievērot.

Lai izskatītos profesionāli, ir svarīgi, lai apģērbs nav ne par lielu, ne par mazu. Iesakām tērpties labāk garākā, nevis īsākā apģērbā. Karstajās vasaras dienās iesakām labāk tērpties melnbaltos t-kreklos, nevis krekliņos ar uz lencēm.

Vēl svarīgi ir piedomāt par rotaslietām, ar tām nevajag pārspīlēt. Dažkārt rotaslietas mēdz radīt skaņu, kas noteikti neder priekš darba, jo tas var novērst uzmanību. Labāk apģērbties vienkāršoti, nevis ar pārlieku daudz rakstiem un aksesuāriem.

Izveido savu profesionālo vizītkarti

profesionala vizitkarte darba tirgum

Tehnoloģijas ir ļoti ātri attīstījušās un šķiet, ka vizītkartes aizstāj sociālo mediju profili un mājaslapas. Tomēr, vizītkartei ir savas priekšrocības – gan fizikai, gan digitālai.

Vizītkartes atstāj labu pirmo iespaidu. Tās ir daļa no iepazīšanās ar tevi, vai tavu uzņēmumu. Profesionāli dizainēta vizītkarte parādīs tevi vai tavu uzņēmumu no labākās puses.

Lai izveidotu labu vizītkarti, iesakām izvēlēties profesionālu grafisko dizaineru, kas izveidos tās dizainu. Pastāv arī jau izveidoti digitālie vizītkaršu diziani, kurus iespējams rediģēt ar bezmaksas konsturktoru.

Izveido kvalitatīvu ‘’Linkedin’’ profilu

linkedin darba tirgum

‘’Linkedin’’ ir lielākais uz biznesu orientētais interneta tīkls, tajā vairāki demiti miljonu lietotāju. Profesionāls ‘’Linkedin’’ profils darba tirgū noderēs vienmēr. Lielākā daļa darba devēji, pirms intervijas izpēta kandidāta ‘’Linkedin’’ profilu.

Uz biznesu orientētajā interneta tīklā ir svarīgi, lai profils izskatās profesionāli. Savā Linkedin profilā ir jāievieto sava darba pieredze, izglītība, prasmes. Bet svarīgākais Linkedin profilā ir profesionāla profila bilde. Kvalitatīvs profils piedod profesionālu skatu uz tevi vai uzņēmumu.

Labi, ja profila bilde ir uzņemta darba vietā. Ja šāds variants nav pieejams, tad biznesa fotosesija būs tas, kas ir nepieciešams . Salīdzinot ar citiem profesionāla izskata veidošanas punktiem, šis var šķist kā sīkums. Bet fotoattēls ‘’Linkedin’’ profila bildē ir pirmais, ko ieraudzīs kāds, kas aplūkos tavu profilu.

CV ir tavs labākais draugs

pareizs cv izskats

CV ir liela nozīme darba tirgū. Bez kvalitatīva CV iegūt darbu ir gandrīz neiespējami. Savas izglītības un profesionālās attīstības ceļa aprakstu iesakāms regulāri atjaunot un pielabot, pirms iesūti noteiktai darba vakancei.

Tavam CV ir jābūt izsmeļošam, bet arī kodolīgam. Tam ir jābūt lietišķā un profesionālā valodā, kā arī pareizi izkārtotam. Veidojot savu CV ir iesakāms sekot šiem 11 padomiem CV rakstīšanai.

Profesionālam izskatam darba tirgū ir liela nozīme. Gan kā strādājošam profesionālim, gan arī cilvēkam, kas tikko uzsācis darba meklēšanas gaitas. Ja esi darba meklētājs, uzzini kā atrastu lielisku darbu un parādītu sevi no labākās puses rakstā Par darba meklēšanu.

Leave a Comment