Par darba meklēšanu

Lai atrastu lielisku darbu un parādītu sevi no labākās puses, ir pāris triki un darba meklēšanas kārtība, kas jāievēro.

darba meklēšana

Meklējot jaunu darbu, process var izrādīties izaicinošāks, nekā varētu likties. Iepriekš nesagatavojoties un nezinot, ko īsti meklēt, nekas labs beigās nesanāks. Lai atrastu lielisku darbu un parādītu sevi no labākās puses, ir pāris triki un darba meklēšanas kārtība, kas jāievēro.

Šajā rakstā uzzini par galvenajiem padomiem, ko ievērot, meklējot darbu.

1. Uzstādi savus karjeras mērķus

Pirms ķeries klāt darba meklējumiem, izdomā, ko tu vēlies darīt. Lai arī tas var izklausīties pašsaprotami, bieži vien nākas attapties pētot darba sludinājumus un pie sevis nodomājot – varbūt es varētu būt atbilstošs darbinieks gan šajā, gan arī tajā citā darba vietā. Tomēr ieteicams uzstādīt sev konkrētu mērķi un virzienu, nevis mēģināt visu, kas pagadīsies pieejams.

2. Plāno laiku darba meklējumiem

Lai darba meklēšanas process izrādītos veiksmīgs, nepieciešams to uztvert nopietni. Plāno savu laiku un velti šim procesam noteiktu laiku no savas dienas. Nosaki, cik stundas dienā tu pavadīsi meklējot darbu – vai tā būs sludinājumu izskatīšana, sava CV uzlabošana un pielāgošana utt. Atjauno savu CV un jau laikus sagatavo rekomendācijas vēstules, kā arī uzraksti motivācijas vēstules.

3. Lūdz objektīvu viedokli par saviem pieteikumiem

Palūdz draugiem, ģimenei, darba biedriem un kolēģiem – ikvienam – palīdzību saistībā ar taviem darba pieteikumiem. Sagatavo tos pats, taču palūdz objektīvu viedokli, palūdz, lai pārlasa. No malas noteikt un pamanīt kļūdas, pārteikšanos utt. ir daudz vienkāršāk, nekā pašam. Ja tavā darba pieteikumā būs kāda muļķīga kļūda, tas var radīt sliku iespaidu darba devēja acīs.

4. Izmanto visus tev pieejamos darba piedāvājumu avotus

Ta vietā, lai dienu no dienas atjaunotu vienu darba sludinājumu mājaslapu, izmanto visas tev pieejamās opcijas. Apmeklē karjeras pasākumus, atvērtās durvis dažādos uzņēmumos, sludinājumus dažādās digitālajās platformās, apjautājies savā paziņu lokā. Ieteicams arī papētīt uzņēmumus un zīmolus, kuros tu gribētu strādāt, un gluži vienkārši apjautāties, vai nav pieejama kāda vakance.

5. Pielāgo savu CV katram darba pieteikumam

Atceries, ka tu drīksti mainīt savu CV un darba pieteikumu. Atrodot kādu specifisku sfēru vai darba piedāvājumu, droši pielāgo savu CV. Noskaidro precīzas prasības, kas tiek sniegtas, un pielāgo tās savām zināšanām un prasmēm. Tev noteikti ir daudzas prasmes, tomēr ne visas atbilst katram darba sludinājumam. Jo konkrētāks un precīzāks būsi, jo vairāk darba devējs to novērtēt. Protams – ja iekļausi ar darbu saistītās prasmes, nevis kaut ko, kas nav nepieciešams darbam.

6. Izpēti dažādus uzņēmumus

Procesā, kad atradīsi vairākas darba vietas, kurām gribēsi nosūtīt darba pieteikumu, uz brīdi apstājies un veic uzņēmumu salīdzināšanu. Izvērtē savas iespējas katrā no tiem, izpēti visu pieejamo informāciju par tev interesējošiem uzņēmumiem. Apmeklē viņu mājaslapu un nebaidies arī ielūkoties sociālajos tīklos – mūsdienās ārējai komunikācijai ir milzu nozīme.

7. Piesakies darbā ar pārliecību

Piesakies tev interesējošā darbā ar pārliecību. Piesakies arī tad, ja neatbilsti pilnīgi visām darba prasībām. Balstoties uz konkrēto pozīciju, darba devēji ne vienmēr atraidīs motivētus un mācīties gatavus darbiniekus. Ja izrādīsi pietiekami lielu potenciālu un vēlmi censties un apgūt jaunas lietas, darba devēji to cienīs un novērtēs. Pievieno savam CV prasmes apgūt jaunas iemaņas.

8. Esi veiksmīgs savā pagaidu darbā

Ja tu šobrīd jau esi algots darbinieks, tomēr meklē labāku darbu, turpini strādāt pilnvērtīgi savā pagaidu darbā. Nepieņem uzskatu, ka tu drīz iesi prom no darba un nav vairs vērts censties. Centība un darba veiksmīga turpināšana liecinās tikai labu par tevi kā par profesionālu personību. Tava profesionālā attieksme un centība liks par tevi manīt arī nākošajā darba vietā, tāpēc vērts par to piedomāt.

9. Nekad neatsakies no profesionāliem kontaktiem

Darba vidē komunikācija ir ļoti svarīga. Iepazīstot pēc iespējas vairāk cilvēku savā profesionālajā jomā, tu sniegsi sev vairākas potenciālās iespējas. Uzsāc sarunas dažādos darba semināros, pasākumos un sapulcēs. Parādi sevi no labākās puses un ļauj zināt, ka tu esi jaunas darba vietas meklējumos. Tādā veidā tu, iespējams, atklāsi jaunus darba sludinājumus vai rekomendācijas nākotnei.

10. Saisti savas prasmes ar reāliem piemēriem

Cilvēki mēdz labāk atcerēties stāstus un konkrētus notikumus. Vēl viens klasiskais ieraksts CV ”labas komunikācijas prasmes” nevienu nepārsteigs un visticamāk arī nepaliks atmiņā. Pierādi savas komunikācijas prasmes intervijas laikā un pasniedz darba devējam reālu piemēru, kur tavas prasmes ir noderējušas. Tādā veidā iespējas, ka par tevi atcerēsies, būs daudz lielākas.

11. Sagatavojies darba intervijai

Noteikti gatavojies katrai intervijai un esi gatavs jebkuram jautājumam. Izpēti interneta vietnēs vispopulārākos interviju jautājumus un atbildi uz tiem. Vēl labāk – trenējies ar kādu draugu vai paziņu. Palūdz viņiem novadīt interviju, jo tādā veidā tev atbildes labāk paliks atmiņā un būs mazāk iemeslu satraukumam. Tā arī tu jutīsies daudz komfortablāk un sagatavotāk uz nākotnes intervijām.

12. Ļauj par sevi manīt arī pēc intervijas

Neklusē un nepazūdi pēc intervijas. Vispieklājīgākais, ko var izdarīt pēc intervijas, ir pateikties par tev veltīto laiku. Tas var tikt atstāts kādā profesionālā zīmītē vai e-pastā. Izrādi savu gatavību amatam un nešaubies. Kamēr gaidi atbildi, nebaidies lūkoties pēc nākošā darba. Laiks, kas tiek veltīts gaidīšanai, ir jācenšas tērēt lietderīgi. Tāpēc gadījumā, ja darba vieta tiks atteikta, tev būs sarunāta jau nākošā intervija.

13. Paplašini savas zināšanas un prasmes

Ja tu tikai tagad uzsāc jauna darba meklējumus un profesionālajā vidē jūties kā jauniņais, tev noteikti nepieciešams sevi pilnveidot un attīstīt pēc iespējas vairāk. Iespējams, sākotnēji vērts apsvērt prakses iespējas, lai iegūtu kādu pieredzi un ieskatu konkrētajā darba sfērā. Šādas iespējas mūsdienās ir ļoti populārs veids, kā iegūt labu darba vietu un sevi jau laikus pierādot.

Lai veicas darba meklējumos!

Atgūsti iedvesmu izlasot mūsu rakstu Ieteikumi kā saglabāt motivāciju jauna darba meklēšanas procesā.

Leave a Comment