Ko dāvināt kolēģim aizejot no darba

Kolēģi laika gaitā mēdz kļūt par draugiem. Darba pamešanas brīdī tad rodas jautājums, ko dāvināt kolēģim un vai tas vispār ir nepieciešams.

dāvanas kolēģim

Darba vide ir vieta, kur pavadām lielu daļu savas ikdienas. Laika gaitā darbinieki un kolēģi kļūst par uzticamiem paziņām un varbūt pat draugiem. Kad kāds no viņiem nolemj uzņēmumu pamest, tad rodas jautājums, ko dāvināt kolēģim aizejot no darba un vai tas vispār ir nepieciešams.

Šajā rakstā vairāk par atvadu dāvanu tradīcijām un idejām, ko uzdāvināt.

Atvadu dāvanas – nepieciešamība vai pieklājība?

dāvanas kolēģim

Katrā uzņēmumā uz darba vietas maiņu raugās citādāk. Ir vietas, kur pieņemts dāvināt dāvanas, taču ir arī vietas, kur to neuzskata par nepieciešamību.

Lielā mērā tas ir atkarīgs arī no uzņēmuma lieluma un savstarpējām attiecībām. Jo lielāks ir uzņēmums, jo lielāka iespēja arī sagaidīt atvadu dāvaniņu. Tas tomēr ir jauks veids, kā pateikt saviem darbiniekiem paldies par padarīto darbu un novēlēt veiksmi arī turpmāk.

Un tas pats ir aktuāls arī par kolēģu savstarpējām attiecībām – jo vairāk kolēģi ir satuvinājušies, jo lielāka iespēja uz dāvaniņu. Mazos uzņēmumos nereti kolēģi kļūst par tuviem draugiem.

Par šo un citiem faktoriem, ko ietekmē uzņēmuma lielums, lasi rakstā Kādu praksi izvēlēties – liels vai mazs uzņēmums.

Protams, svarīgs faktors ir arī darba vietas pamešanas iemesls un veids. Ja profesionālā šķiršanās nav noritējusi pārāk draudzīgi, tad dāvanas jautājums ir lieks. 

Idejas, ko dāvināt kolēģim aizejot no darba

Jebkurā gadījumā ir jauki saviem kolēģiem vai darbiniekiem uzdāvināt atvadu dāvanas. Tai nav jābūt lielai un dārgai dāvanai, bet kam nozīmīgam. Ja nezini, ko dāvināt kolēģim šajā notikumā, esam apkopojuši dažas idejas, kas var noderēt!

Dāvanu karte gardai maltītei restorānā

restorāni rīgā dāvanu karte

Ēdiens ir tas, kas vieno mums visus. Ja arī tavam kolēģim patīk garšīgi paēst, tad vislabākā dāvana ikvienā situācijā būs dāvanu karte restorāna apmeklējumam. Tas ir labs veids, kā uzdāvināt ko vērtīgu un patīkamu vienlaikus, jo kolēģis pats varēs izvēlēties dienu, kurā šo dāvanu iztērēt.

Izvēloties tādu dāvanu karti kā Restorāni Rīgā dāvanu karte, kolēģis varēs izvēlēties ne tikai laiku, bet arī restorānu uz kuru doties. Šajā dāvanu kartē ir iekļauti dažādi Rīgas restorāni – gan glaunāki restorāni romantiskiem randiņiem, gan arī ar rosīgāku gaisotni draugu satikšanai pie alus glāzes.

Personalizēta atmiņu grāmata

atmiņu grāmata dāvana

Jauka dāvanas ideja ir atgādināt kolēģim par kopā piedzīvoto. Piemērota dāvana šajā gadījumā varētu būt personalizēta atmiņu grāmata. Tādas iespējams iegādāties veikalos, atlike vien visiem kolēģiem to izdalīt un palūgt aizpildīt. 

Tad aizejošajam kolēģim būs grāmata – pilna ar kopīgiem piedzīvojumiem un foršiem notikumiem, ko atcerēties.

Termokrūze karstai kafijai 

termokrūze udenspudele.lv dāvana

Praktiska dāvanas ideja kafijas vai tējas cienītājam varētu būt kvalitatīva termokrūze. Lai to padarītu vēl īpašāku, var arī pievienot kādu personalizāciju – piemēram, iegravēt kādu novēlējumu.

Tad arī nākošajā darba vietā kolēģim būs, no kā baudīt savu iecienīto karsto dzērienu visas dienas garumā.

Visa personāla karikatūra

Ja kopā ar kolēģiem vēlaties izveidot smieklīgu un atmiņā paliekošu dāvanu, tad labs variants ir kopīga karikatūra. To var pasniegt aizejošajam kolēģim pēdējā darba dienā kā kartīti.

Karikatūru var pasūtīt pie meistariem, sniedzot viņiem kādu kopīgu foto. Labi, ja tajā būs iekļauti visi kolēģi un priekšnieki.

Kvalitatīva ūdens pudele birojam

ūdens pudele dāvana

Vēl viena praktiskas dāvanas ideja ir uzdāvināt kolēģim labas kvalitātes ūdens pudeli. Ja nezini, ko dāvināt kolēģim, tad šī ir laba izvēle. Tā ir dāvana, kas arī izrādīs rūpes, jo tā regulāri atgādinās kolēģim padzerties.

Darbam ofisā ir piemērotas īpaši ietilpīgas ūdens pudeles, jo tās nav nekur līdzi jānēsā. Ja vēlies piešķirt dāvanai īpašu vērtību, vari jau atkal padomāt par personalizācijas iespējām. Iesakām izvēlēties pašmāju uzņēmumu UDENSPUDELE.LV. Par to, kāpēc, lasi rakstā Pašmāju zīmola UDENSPUDELE.LV stāsts.

Atpūta SPA centrā

spa centra apmeklējums

Atpūta ir dāvana, ko saņemt ir vispatīkamāk. It īpaši pēc padarīta darba, kad tas ir godam nopelnīts. Ja arī tu vēlies kolēģi sveikt ar jauna posma sākumu un paslavēt par labi padarīto darbu, SPA apmeklējums varētu būt lieliska dāvana, ko pasniegt.

Laba izvēle būs Ezeri SPA Hotel atpūta gleznainajā Siguldā. Savukārt tuvāk galvaspilsētai labāk derēs skaistā Baltvilla SPA viesnīca.

Gardumu groziņš

gardumu groziņš dāvana kolēģim

Vienmēr izdevusies dāvanas ideja ir gardumu groziņš. To iespējams sapildīt ar dažādiem dzērieniem un našķiem. Vai arī izvēlēties veselīgāku alternatīvu un pasūtīt augļu grozu. Tas atkarīgs no kolēģa personības un gaumes.

Šī ir jauka dāvana, kas izrāda rūpes un noteikti neizraisīs vilšanos.

Motivējoša kanva

canvasway kanvas dāvana
Foto: CanvasWay kanvas

Ja vēlies kolēģim uzdāvināt ko paliekošu, tad motivējoša kanva ir lieliska dāvanas izvēle. Pašmāju uzņēmums CanvasWay piedāvā izveidot dažādas kanvas uz pasūtījuma, no kurām var izvēlēties arī esošus dizainus.

Motivējošas un iedvesmojošas kanvas būs labs veids, kā ikdienā nepadoties un turpināt sekot saviem sapņiem. Ja vēlies kolēģim novēlēt iedvesmu arī turpmākajos darbos un nākošajā profesionālajā dzīves posmā, motivējoša kanva būs forša izvēle.

Personalizēta krūze

krūze dāvana kolēģim

Klasiska dāvanas izvēle ir personalizēta krūze. Ofisā nereti pierasts iekārtot pašam savu iemīļotāko krūzīti. Tad nu pametot šo darbu un dodoties jaunos piedzīvojumos, kolēģim var noderēt jauna krūzīte.

To varat personalizēt ar kādu kopīgu attēlu, novēlējumu vai iedvesmojošu darba vietas saukli jaukām atmiņām.

Smalka pildspalva

pildspalva ko dāvināt kolēģim

Nezinot, ko dāvināt kolēģim, biroja priekšmeti ar pievienoto vērtību vienmēr ir noderīga ideja. Piemēram, katram ir nepieciešama sava labā pildspalva. Tāpēc iepriecini savu kolēģi ar smalku, gaumīgu pildspalvu, kas nesīs veiksmi turpmākajā karjeras izaugsmē.

Paši bieži vien uz dārgām pildspalvām netērējamies, taču saņemt tās dāvanā ir ļoti patīkami.

Universālā FromMe karte

fromme dāvanu karte kolēģim

Ja tomēr neviena ideja nešķiet pietiekami pārliecinoša, nekad nenošausi greizi ar dāvanu karti. Tā ļaus kolēģim pašam izvēlēties sev vēlamo dāvanu.

Piemēram, universālā FromMe karte sniedz ļoti plašas iespējas. Kolēģis varēs izvēlēties no dažādiem atpūtas un sporta piedāvājumiem, apģērbiem, gadžetiem un ceļojumiem.

Lai izdodas pārsteigt kolēģi un pienācīgi novēlēt veiksmi turpmākajā dzīves posmā!

Citas idejas var pasmelties bloga TOPdāvanas.lv rakstā Dāvana kolēģim aizejot no darba. Dāvanu idejas skaties bloga sadaļā Ko dāvināt kolēģim.

Leave a Comment