Ko dāvināt kolēģim aizejot no darba

Kolēģi laika gaitā mēdz kļūt par draugiem. Darba pamešanas brīdī tad rodas jautājums, ko dāvināt kolēģim un vai tas vispār ir nepieciešams.

dāvanas kolēģim

Darba vide ir vieta, kur pavadām lielu daļu savas ikdienas. Laika gaitā darbinieki un kolēģi kļūst par uzticamiem paziņām un varbūt pat draugiem. Kad kāds no viņiem nolemj uzņēmumu pamest, tad rodas jautājums, ko dāvināt kolēģim aizejot no darba un vai tas vispār ir nepieciešams.

Šajā rakstā vairāk par atvadu dāvanu tradīcijām un idejām, ko uzdāvināt.

Atvadu dāvanas – nepieciešamība vai pieklājība?

dāvanas kolēģim

Katrā uzņēmumā uz darba vietas maiņu raugās citādāk. Ir vietas, kur pieņemts dāvināt dāvanas, taču ir arī vietas, kur to neuzskata par nepieciešamību.

Lielā mērā tas ir atkarīgs arī no uzņēmuma lieluma un savstarpējām attiecībām. Jo lielāks ir uzņēmums, jo lielāka iespēja arī sagaidīt atvadu dāvaniņu. Tas tomēr ir jauks veids, kā pateikt saviem darbiniekiem paldies par padarīto darbu un novēlēt veiksmi arī turpmāk.

Un tas pats ir aktuāls arī par kolēģu savstarpējām attiecībām – jo vairāk kolēģi ir satuvinājušies, jo lielāka iespēja uz dāvaniņu. Mazos uzņēmumos nereti kolēģi kļūst par tuviem draugiem.

Par šo un citiem faktoriem, ko ietekmē uzņēmuma lielums, lasi rakstā Kādu praksi izvēlēties – liels vai mazs uzņēmums.

Protams, svarīgs faktors ir arī darba vietas pamešanas iemesls un veids. Ja profesionālā šķiršanās nav noritējusi pārāk draudzīgi, tad dāvanas jautājums ir lieks. 

Idejas, ko dāvināt kolēģim aizejot no darba vietas

dāvana kolēģim

Jebkurā gadījumā ir jauki saviem kolēģiem vai darbiniekiem uzdāvināt atvadu dāvanas. Tai nav jābūt lielai un dārgai dāvanai, bet kam nozīmīgam. Ja nezini, ko dāvināt kolēģim šajā notikumā, esam apkopojuši dažas idejas, kas var noderēt!

Personalizēta atmiņu grāmata

Jauka dāvanas ideja ir atgādināt kolēģim par kopā piedzīvoto. Piemērota dāvana šajā gadījumā varētu būt personalizēta atmiņu grāmata. Tādas iespējams iegādāties veikalos, atlike vien visiem kolēģiem to izdalīt un palūgt aizpildīt. 

Tad aizejošajam kolēģim būs grāmata – pilna ar kopīgiem piedzīvojumiem un foršiem notikumiem, ko atcerēties.

Termokrūze karstai kafijai 

Praktiska dāvanas ideja kafijas vai tējas cienītājam varētu būt kvalitatīva termokrūze. Lai to padarītu vēl īpašāku, var arī pievienot kādu personalizāciju – piemēram, iegravēt kādu novēlējumu. Tad arī nākošajā darba vietā kolēģim būs, no kā baudīt savu iecienīto karsto dzērienu visas dienas garumā.

Visa personāla karikatūra

Ja kopā ar kolēģiem vēlaties izveidot smieklīgu un atmiņā paliekošu dāvanu, tad labs variants ir kopīga karikatūra. To var pasniegt aizejošajam kolēģim pēdējā darba dienā kā kartīti. Karikatūru var pasūtīt pie meistariem, sniedzot viņiem kādu kopīgu foto. Labi, ja tajā būs iekļauti visi kolēģi un priekšnieki.

Gaisa kvalitātes mērītājs

Ja ar pārējiem vēlaties uzdāvināt vērtīgāku un noderīgāku dāvanu, tad mūsu ideja ir gaisa kvalitātes mērītājs. Tas ir padārgs, taču fantastisks gadžets, kas kolēģim noderēs nākošajā darba vietā. Gaisa kvalitātes mērītājs ziņo par brīdi, kad ir pienācis laiks izkustēties un izvēdināt telpu. 

Tas veicinās kolēģa produktivitāti, kā arī uzlabos veselību. Šāda dāvana izrādīs rūpes un parūpēsies par kolēģa labsajūtu. Tas tiks novērtēts!

Kvalitatīva ūdens pudele birojam

Vēl viena praktiskas dāvanas ideja ir uzdāvināt kolēģim labas kvalitātes ūdens pudeli. Ja nezini, ko dāvināt kolēģim, tad šī ir laba izvēle. Tā ir dāvana, kas arī izrādīs rūpes, jo tā regulāri atgādinās kolēģim padzerties.

Darbam ofisā ir piemērotas īpaši ietilpīgas ūdens pudeles, jo tās nav nekur līdzi jānēsā. Ja vēlies piešķirt dāvanai īpašu vērtību, vari jau atkal padomāt par personalizācijas iespējām.

Gardumu groziņš

Vienmēr izdevusies dāvanas ideja ir gardumu groziņš. To iespējams sapildīt ar dažādiem dzērieniem un našķiem. Vai arī izvēlēties veselīgāku alternatīvu un pasūtīt augļu grozu. Tas atkarīgs no kolēģa personības un gaumes. Šī ir jauka dāvana, kas izrāda rūpes un noteikti neizraisīs vilšanos.

Personalizēta krūze

Klasiska dāvanas izvēle ir personalizēta krūze. Ofisā nereti pierasts iekārtot pašam savu iemīļotāko krūzīti. Tad nu pametot šo darbu un dodoties jaunos piedzīvojumos, kolēģim var noderēt jauna krūzīte. To varat personalizēt ar kādu kopīgu attēlu, novēlējumu vai iedvesmojošu darba vietas saukli jaukām atmiņām.

Universālā FromMe karte

Ja tomēr neviena ideja nešķiet pietiekami pārliecinoša, nekad nenošausi greizi ar dāvanu karti. Tā ļaus kolēģim pašam izvēlēties sev vēlamo dāvanu. Piemēram, universālā FromMe karte sniedz ļoti plašas iespējas. Kolēģis varēs izvēlēties no dažādiem atpūtas un sporta piedāvājumiem, apģērbiem, gadžetiem un ceļojumiem.

Lai izdodas pārsteigt kolēģi un pienācīgi novēlēt veiksmi turpmākajā dzīves posmā!

Citas idejas var pasmelties bloga TOPdāvanas.lv rakstā Dāvana kolēģim aizejot no darba.

Komentēt