Skolotāju diena

Skolotāji ir vieni no svarīgākajiem cilvēkiem mūsu katra dzīvē. Par to, kad un kāpēc Skolotāju dienu svin, vairāk uzzini raksta turpinājumā.

skolotāju diena

Katras profesijas pārstāvji ir vērtīga sabiedrības daļa, kuru vajadzētu atbilstoši novērtēt. Skolotāji šo atzinību ir īpaši izpelnījušies ar savu nesavtīgo darbu, ikdienu veltot desmitiem un simtiem bērnu izglītošanā un turpmākās dzīves sagatavošanā.

Katri svētki ir īpaši, taču Skolotāju diena ir laiks, kad pateikt sirsnīgu paldies saviem skolotājiem. Par ieguldīto darbu, par pacietību un par laba vēlējumiem katra mācību gada pabeigšanā.

Par to, kad un kāpēc Skolotāju dienu svin, vairāk vari uzzināt raksta turpinājumā.

Diena, kad pateikt paldies par iegūtajām zināšanām

Skolotāju diena

Skolotāji daudzu gadu garumā diendienā ir mums līdzi. Uz viņiem balstās atbildības slogs par to, kas mēs izaugsim un kādi būsim. Protams, galvenā audzināšanas daļa ir vecāku atbildībā, tomēr ja skolā tiek pavadīts tik liels laika daudzums, tieši tur sanāk pieaugt visvairāk.

Izpratne par to, ka skolotājiem ir jāmāk pateikt paldies, nāk tikai ar laiku. Un mirklī, kad attopamies, ka vēlamies pateikt skolotājiem paldies, saprotam, cik daudz mūsu labā ir bijis darīts.

Skolotāju diena ir lielisks iemesls svētkiem. Lai arī tie ir svētki, kas nav skolas dienā, ir patīkami, ka skolēni apsveic arī nākošajā dienā vai piektdienu pirms svētkiem. Skolotāju ikdienas darbs noteikti nav no tiem vienkāršākajiem, bet tas sniedz milzu gandarījumu! Tas labi pateikts arī citātā zemāk.

Skolotāju grūtākais uzdevums ir palīdzēt skolēniem atrast atbildes uz viņu zinātkāro prātu jautājumiem un reizē palīdzēt rast drošu pamatu visai viņu tālākajai dzīvei. Viņu darbs ir liela atbildība, bet reizē tā ir iespēja rast patiesu gandarījumu, redzot savu skolēnu panākumus.

Bijušais valsts prezidents Andris Bērziņš

Galu galā tieši skolā uzzinām pamatus par komunicēšanas prasmēm, problēmu risināšanu, darba meklēšanu, nākotnes karjeras meklēšanu.

Skolotāju dienu svin oktobra pirmajā svētdienā

Skolotāju diena

Katru gadu Skolotāju dienas datums iekrīt citādāks, jo šos svētkus pieņemts svinē oktobra pirmajā svētdienā. Šogad Skolotāju diena Latvijā tiek svinēta 3. oktobrī.

Starptautiskā mērogā Pasaules skolotāju diena tiek svinēta 5. oktobrī. Šajā datumā 1966. gadā tika parakstīta UNESCO rekomendācija par skolotāja statusu, un tāpēc daudzas valstis pieturās pie šī datuma.

Tā arī mūsdienās 5. oktobris ir datums, kad atminēties šo pieņemto rekomendāciju nozīmību, kuru vadlīnijas par skolotāju profesionalitāti, nodarbinātības apstākļiem, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un pasaules valstu centieniem uzlabot izglītības kvalitāti ir vēl joprojām ļoti aktuālas.

Neskatoties uz to, ka šī diena ir svētku diena, šīs dienas svinēšanas tradīcijas visspilgtāk ir novērojamas tieši pamatskolās un vidusskolās. Visbiežāk jau nedēļas nogales sākums jeb piektdiena ir īstie svētki skolā. Skolotāji šajā dienā atpūšas un mācību stundas nevada, to dara vecāko klašu skolēni, attiecīgi pamatskolā – 9. klases skolēni, bet vidusskolā – 12. klases skolēni. Tā kā šajā dienā skolotāju funkcijas pārņēmuši skolēni, tad notiek vien pāris mācību stundas, kas nozīmē to, ka šo svētku dienu var izbaudīt ne vien skolotāji, bet arī skolēni.

Dāvanas mīļajiem skolotājiem

Skolotāju diena

Ir svētki, kad skolēnu vidū pieņemts sniegt ziedus skolotājiem. Skolotāju diena ir viena no šādām dienām.

Nav nekā skaistāka par krāšņu ziedu pušķi, ko no rīta ar prieku pasniegt saviem labākajiem skolotājiem. Viņi to ir pelnījuši! Īpaši šogad, kad mācības lielākoties ir notikušas attālināti un skolotājiem ir nācies mācīties līdz ar skolēniem – strādāt no mājām, apgūt tehnoloģijas, pilnveidot komunikācijas prasmes attālināti.

Laba dāvana skolotājiem ir ziedi un tos vienmēr var nosūtīt arī ar kurjeru. Tomēr ir arī citas Skolotāju dienas dāvanas, kas ir lietišķas un mīļas vienlaikus. Piemēram, izsmalcināta restorāna apmeklējums vai relaksējoša SPA procedūra. Fantastiska dāvana no visas klases, kas skolotāju palutinās ar sen pelnītu atpūtu!

Skolotāji ir pelnījuši labi atpūsties pēc labi padarīta darba. Par to arī ir Skolotāju diena.

Lai izdevušies svētki!

Leave a Comment