Kāpēc doties retrītā

Retrīts – modes kliedziens vai sevis pilnveidošana? Šajā rakstā apkopojām pāris iemeslus, kādēļ izlemt par labu retrītam.

kāpēc doties retrītā

Retrīts. Pēdējo gadu laikā aizvien biežāk dzirdam šo terminu. Tas nav vienkārši ceļojums vai atpūta skaistā Bali villā. Tā ir izkāpšana no savas komforta zonas un darbs ar sevi. Šajā rakstā apkopojām pāris iemeslus, kāpēc doties retrītā.

Netrūkst arī cilvēku , kas uz uz retrītiem skatās ar skepsi. Taču ikviens var iegūt kaut ko vērtīgu no pārdomāti organizēta retrīta. Daži pat apgalvo, ka tieši retrīts bija tas, kas mainīja viņu dzīvi uz visiem laikiem.

Laiks sev

Ikdienā mums ir daudz pienākumu – darbs, studijas, ģimene. Gandrīz vai nepamanāmi iejūdzamies “vāveres ritenī”. Tomēr, lai šāda ikdiena nenogurdinātu, ir svarīgi atvēlēt laiku sev. Tas ne visiem izdodas.

Retrīts ir labs veids, kā padomāt tikai un vienīgi par sevi. Prom no visa un visiem – vērtīgs laiks sev. Retrītā vari pilnībā nodoties savas labsajūtas uzlabošanai. Nav jāuztraucas par saviem ikdienas pienākumiem. Esot “atrautam” no savas dzīves, to izdarīt ir daudz vieglāk. Mājās nemitīgi par sevi atgādina neizdarītie darbi un pienākumi.

Prāta sakārtošana

Mums katram ir kāds neatrisināts jautājums. Varbūt tas ir kāds svarīgs lēmums, kuru nespēj pieņemt. Varbūt tās ir dzīves izvēles, kas māc šaubas.

Daudzos retrītos tiek praktizēta meditācija. Iespēja pabūt klusumā un mierā ar sevi un savām domām. Tieši šāda nedalīta uzmanība un koncentrēšanās var palīdzēt beidzot sakārtot prātu un rast atbildes uz sakrājušiem jautājumiem.

Fiziskās veselības uzlabošana

Viens no retrītu mērķiem ir pašsajūtas uzlabošana. Parasti retrītu dalībnieki tiek baroti ar veselīgām, sabalansētām maltītēm. Bieži vien tās ir maltītes, kas balstītas uz augu izcelsmes produktiem. Tīrs un veselīgs uzturs ir labas veselības stūrakmens. Iespējams, tieši retrītā nobaudītās maltītes iedvesmos arī pašam mājās turpināt iesākto veselīgo ceļu.

Netiek aizmirsts arī par fiziskajām aktivitātēm. Atkarībā no retrīta lokācijas, tās var būt pastaiga, vingrošana, peldēšana. Sportošana, īpaši svaigā gaisā, uzlabo vispārējo labsajūtu. Mazinās stress un  izdalās laimes hormoni.

Redzesloka paplašināšana

Paplašināt savu redzesloku nekad nenāk par sliktu. Ar retrīta palīdzību tu gan iepazīsi jaunas vietas, gan cilvēkus no dažādām kultūrām. Turklāt tu gūsi arī jaunu, neaizstājamu pieredzi. Retrīts ir labs veids, kā attīstīt arī savu garīgumu – kaut kas tāds, par ko ikdienā aizdomājamies reti.

Paplašinot redzesloku, tu iegūsi jaunu perspektīvu. Jaunas perspektīvas gūšana var noderēt ikdienā, kā arī bagātināt tavi kā personību. Jauna vide, jauni cilvēki, jauna pieredze – tas viss var pamatīgi iedvesmot pozitīvām pārmaiņām tavā dzīvē.

Jaunu cilvēku iepazīšana

Retrīti ir veids, kā iepazīt jaunus, līdzīgi domājošus cilvēkus. Parasti retrīti notiek samērā nelielās grupās. Tādējādi var satikties un iepazīties ar cilvēkiem no visas pasaules. Kurš zina – varbūt kāds no sastaptajiem cilvēkiem ieņems svarīgu lomu tavā turpmākajā dzīvē.

Cilvēks ir sociāla būtne, tāpēc paplašināt savu paziņu vai draugu loku nekad nav slikta ideja. Turklāt, ja iepazīsti šos cilvēkus retrītā, pastāv lielāka iespējamība, ka savā dzīvē ielaidīsi mierīgākus un atvērtākus cilvēkus.

Mentālās veselības uzlabošana

Daudzi no retrītiem fokusējas uz labsajūtu un mentālo veselību. Ikdienas dzīve ir piepildīta ar daudz dažādiem izaicinājumiem, kas bieži atstāj nelabvēlīgu ietekmi uz mūsu mentālo pašsajūtu. Retrīts ir veids, kā “restartēt” savu iekšējo pasauli.

Laika pavadīšana mierīgā, pieņemošā un klusā vidē ļauj uz brīdi ievilkt elpu. Tā ir iespēja kādu laiku padzīvot bez stresa un izbaudīt ieguvumus, ko sniedz mierīga ikdiena. Skaidrāks prāts, uzlabots miegs, nosvērtāks garastāvoklis. Retrītos, kuru pamattēma ir mentālā veselība, iespējams strādāt pie savām problēmām ar dažādiem speciālistiem.  

Būšana tuvāk dabai

Daudzi no retrītiem tiek organizēti skaistās, no sabiedrības nošķirtās vietās pie dabas. Vari izvēlēties kādu no dabas ainavām, kas tevi uzrunā visvairāk. Varbūt tas ir kāds namiņš kalnos vai pie jūras, vai māja meža ielokā.

Reizēm tiek piemirsts, ka cilvēks ir daļa no dabas. Saiknes stiprināšana ar dabu var palīdzēt iegūt iekšēju mieru un smelties enerģiju. Svaigss gaiss pozitīvi ietekmē mūsu veselību. Tas palīdz uzlabot miegu, koncentrēšanās spējas un radošumu.

Cilvēkiem, kuri apmeklē retrītus, var atšķirties iemesli, kādēļ viņi to dara. Bet vienojošais elements – gūt no tā kaut ko pozitīvu un noderīgu sev. Varbūt tev šķiet, ka retrīti tomēr nav domāti tev. Vari izlasīt rakstu par to, kā atslēgties no ikdienas raizēm un stresa.

Leave a Comment