Kaņepju valstība Latvijas laukos Obelisk Farm

Šajā rakstā tevi iepazīstināsim ar unikālo augu kaņepi un Obelisk Farm saimniecību, kas izveidoja pirmo kaņepju muzeju Latvijā.

Kaņepe ir viena no vērtīgākajām dabas dāvanām, kas nāk no Himalaju kalniem.
Vecākā kaņepju izmantošanas liecība datēta ap trešo gadu tūkstoti pirms mūsu ēras Ķīnā. Arī Latvijā kaņepju audzēšanai ir sena vēsture. Pirmās kaņepju sēklas atrastas Talsu pilskalnā ap divpadsmito gadsimtu.

Latvijā pēdējo gadu laikā interese par kaņepju audzēšanu ir ļoti palielinājusies.
Kaņepes audzē gan kaņepju eļļas, gan šķiedras ieguvei. Viena no iespaidīgākajām kaņepju saimniecībām Latvijā ir Obelisk Farm.

Obelisk Farm pirmsākumi un vīzija

Obelisk Farm komanda

2014. gadā Višņevsku ģimene no Londonas pārcēlās uz Latviju. Ar mazu saujiņu kaņepju sēklas viņi devās meklēt savu ideālo lauku īpašumu. Ģimene to atrada Obelišķu ciemā, Latgalē. Un tā dzima Obelisk Farm saimniecība.

Ģimenes vīzija bija izveidot saimniecību, kas spētu satuvināt Latvijas sabiedrību. Tāpat Obelisk Farm vēlējās lauzt maldīgos priekšstatus par kaņepes augu, demonstrējot to daudzpusīgo pielietojumu.

Jau 2017. gada pavasarī tika atvērtas durvis apmeklētājiem. Neilgi pēc tam ģimene šo īpašumu pārveidoja arī par savām mājām.

Muzeja atklāšana

Kaņepes ir daļa no Latvijas vēstures un kultūras. Tieši tāpēc Obelisk Farm teritorijā tika izveidots muzejs, kas veltīts kaņepēm. Šis ir pirmais šāda veida muzejs Latvijā, kas vēra savas durvis 2019. gadā.

Muzejs ir sadalītas vairākās daļās: tautasdziesmās, cilvēkos un viņu nostāstos. Bez tam iespējams aplūkot veco laiku iekārtas un iepazīties ar auga mūsdienīgo izmantošanu.

Papildus tam tiek organizētas darbnīcas, degustācijas un apmācības par kaņepju spaļu izmantošanu māju siltināšanā. Tiek uzņemti arī apņēmīgi brīvprātīgie palīgi.

Kāpēc izvēlēties tieši kaņepi?

Keņepe

Zaļākai planētai:

Kaņepju audzēšana ir viens no zaļākajiem biznesiem. Kaņepe ir ļoti patstāvīga un ātri augoša. Tām nav nepieciešams daudz ūdens un mēslošanas līdzekļi.

Šo augu ir iespējams audzēt vienā vietā vairākus gadus, neizsmeļot augsni. Patiesībā tas veicina augsnes veselību, līdzsvarojot augsnes pH līmeni.

Kaņepju šķiedra ir ārkartīgi spēcīga un izturīga. Tāpēc to var izmantot ilgāku laika posmu, kas ir dabai draudzīgāk. Kaņepes šķiedras produktu krāsa saglabājas ilgāk nekā kokvilnai. Kaņepju šķiedra labi novada mitrumu, tāpēc ir patīkami un ērti valkāt šī auga izstrādājumus visa gada garumā.

Veselības labad:

Kaņepju audzēšana ir ne tikai videi draudzīga un izdevīga, bet arī veselīga. Kaņepes satur organismam svarīgus vitamīnus.

Šī auga sēklas ir neticami barojošas. Tas ir lielisks augu izcelsmes olbaltumvielu avots. Palīdz gremošanas procesā un pret ādas slimībām. Turklāt kaņepes spēj samazināt sirds slimību riskus un menopauzes simptomus.

Obelisk Farm veikals

Kaņepju ķiploku garšvielas Obelisk Farm

No kaņepēm iespējams izgatavot tūkstošiem dažādu produktu. Obelisk Farm veikalā ir plašs klāsts ar dažādām kaņepju sēklu eļļām, sviestiem un kaņepju sēklām. Piedāvājumā arī atradīsi nepārspējamus saldumus, garšvielas un citus produktus no kaņēpēm.

Ceram, ka tev bija aizraujoši un esi uzzinājis nedaudz vairāk par kaņepēm un Obelisk Farm saimniecību.

Esam publicējuši arī citus rakstus par dažādu uzņēmumu veiksmes stāstiem, piemēram, Galda spēles no iedvesmojošā pašmāju uzņēmuma Games4You.lv vai Kad bizness pārtop par dzīvesveidu.

Ja vēlies veidot vēl siltākas attiecības ar šo unikālo augu, tad droši sazinies ar Obelisk Farm komandu caur epastu [email protected] vai pa tālruni +371 25123595.

Leave a Comment