Attiecību veidošana augstskolā un pēc tās beigšanas

Studiju uzsākšana var būt ļoti satraucoša. Šajā laikā ir svarīgi rast mierinājumu un vērtīgu padomu par to, kā veidot labus kontaktus un draugus.

Ir pienācis skolas sākums un studiju uzsākšana var būt ļoti satraucoša. Sākot jaunu dzīves posmu, ir svarīgi ieklausīties tajos, kas šim jau izgājuši cauri. Rast mierinājumu, kādu vērtīgu padomu par to, kas tevi sagaida un kā rīkoties.

Par šādu noderīgu padomu devēju mēģināsim kalpot šajā rakstā. Galvenokārt uzzināsi, kā izveidot labus kontaktus augstskolas, universitātes vai koledžas laikā un noskaidrosi, kāpēc tas ir tik svarīgi.

Jauns sākums mēdz būt satraucošs

augstskolas sākums

Skolas laikā dabīgi sadraudzējamies ar vienaudžiem, jo kopā pavadām daudz laika vienā klasē, starpbrīžos gaidot nākošo stundu vai ēdnīcā ēdot kopā pusdienas. Var likties, ka nomainot skolu jeb uzsākot studijas augstskolā, viss būs tieši tāpat. Tomēr tā nebūt nav – augstskola ir pavisam cita iestāde, kur vairāk pūles tiek sagaidītas no tevis paša. Arī draudzību ziņā.

Jauna vide vienmēr ir satraucoša, īpaši, ja uz to dodies viens pats. Viss nezināmais ir nedaudz bailīgs, taču arī patīkami satraucošs. Iepazīstot savus jaunos kursa biedrus, svarīgi būt pēc iespējas atvērtākam un smaidīgākam. Augstskola nav katru dienu un starp lekcijām studenti mēdz sadalīties. Katram ir savi darbi un plāni, tāpēc, lai izveidotu draudzību, būs jāiziet āra no savas komforta zonas – lieku reizi pakomunicēt, uzdot kādu jautājumu, pasmaidīt.

Galvenais atcerēties, ka ikvienam šī ir jauna pieredze. Īpaši, ja esi izvelējies studēt ārpus savas dzimtās pilsētas. Šī ir fantastiska iespēja paveikt ko jaunu, uzsūkt visu pilsētu sevī, iepazīt jaunas vietas, atklāt garšīgas kafejnīcas, iet uz kino, braukt uz lielākajām pilsētas bibliotēkām un muzejiem.

Meklē līdzīgi domājošus cilvēkus

draugi

Tikai tāpēc, ka studējat vienā kursā, nebūsiet ieinteresēti vienādās lietās. Tā, protams, var būt, bet var arī nebūt. Tāpēc, ja nesanāk dabīgi iegūt labus draugus kursa ietvarā, nevajag pārdzīvot. Augstskolas ir atvērtas un rīko daudzus pasākumus, kas ir lielisks veids, kā satikt jaunus cilvēkus.

Jo vairāk centīsies sevi iesaistīt ārpus studiju aktivitātēs, jo vairāk tiksi pamanīts. Mēģini iesaistīties studentu padomē. Piedāvā savu palīdzību pasākumu organizēšanā – tādi cilvēki katru gadu ir nepieciešami. Tur arī spēsi atrast līdzīgi domājošus cilvēkus, kas var pārtapt par draugiem. Piedalies semināros, sapulcēs, dodies uz pasākumiem!

Iegūtie draugi ir topošie darba kolēģi

kolēģi

Vērts paturēt prātā arī to, ka augstskolas vidē iepazītie cilvēki nav vienīgi draugi – viņi visticamāk ir arī topošie darba kolēģi. Pasniedzēji nav vien skolotāji, kas ko iemācīs. Ar viņiem, ļoti iespējams, nākotnē nāksies sastrādāties arī profesionālajā darba vidē. Tāpēc vērts atstāt labu iespaidu un apmeklēt lekcijas. Nekad nevar zināt, vai nākotnē nebūs nepieciešama palīdzība – kāds vērtīgs padoms vai aizlikts labs vārds.

Augtskolā ir dažādi darbi un uzdevumi, kas iemāca būt patstāvīgam un arī sadarboties komandās. Ikvienā darbā ir svarīgi iemācīties paļauties uz saviem kolēģiem, lūgt palīdzību un kopīgiem spēkiem sasniegt vienotu mērķi. Augstākās izglītības iestādes mēģina veicināt stundentu savstarpēju sadarbošanos, lai ikviens jūtas droši un piederīgi. 

Tāpēc tiek rīkotas iepazīšanās nometnes pirms skolas uzsākšanas, dažādi izbraucienu semināri, iesvētības u.c. pasākumi. Ir vērts tajos iesaistīties, jo bieži vien tieši šajos pasākumos tiek veidotas labākās studiju atmiņas!

Uzturi attiecības arī pēc universitātes pabeigšanas

augstskolas absolvēšana

Svarīgi šo jauniegūto draudzību laika gaitā nepazaudēt. Tas ir īpaši aktuāli pēc studiju absolvēšanas. Mūsdienās gan sociālos kontaktus uzturēt ir visai vienkārši – sociālie tīkli labi šajā jomā izpalīdz. Tāpēc noteikti mēģini uzturēt draudzību arī tad, ja kursabiedri aizbrauks uz citu pilsētu vai valsti. Mēģini atvēlēt viņiem laikus.

Un galu galā nav jau arī jābūt labākajiem draugiem. Tomēr ir labi uzturēt kaut minimālas attiecības sociālajos tīklos – ik pa laikam kaut ko nokomentēt, izteikt kādu komplimentu vai sveicienu vārda vai dzimšanas dienā. 

Var pat kādu lietišķu elektronisku dāvanu nosūtīt. Dāvanu kartes internetā ir laba izvēle, jo tu varēsi kursa biedrus apsveikt un tajā pašā laikā nav viņi obligāti jāsatiek. Dzīvē ne vienmēr ir daudz brīva laika – īpaši karjeras izaugsmes pašā sākumā. Skaidrs, ka apsveikt tik un tā gribās – kāpēc gan ne caur internetu?


Ir dažādas lietišķas dāvanas, kas apsveiks svētkos un arī atgādinās par sevi. Lai veiksmīgs studiju gads!

Leave a Comment