Virši-A – saviem klientiem vienmēr pa ceļam

Virši-A ir viens no lielākajiem degvielu uzpildes staciju tīkliem Latvijā. Izlasi par šī uzņēmuma vēsturi un pamatvērtībām.

Degvielas uzpildes stacija VIRŠI

Virši-A ir uzņēmums, kam pieder viens no lielākajiem Latvijas degvielas uzpildes staciju tīkliem. Saviem klientiem Virši-A piedāvā ne vien uzpildīt savas automašīnas, bet arī siltus dzērienus, uz vietas pagatavotus ēdienus un dažādas noderīgas preces. Sākot no uzņēmuma pirmsākumiem deviņdesmitajos, līdz pat mūsdienām, degvielas uzpildes staciju tīkls nemitīgi aug un attīstās.

Šajā rakstā vari gūt nelielu priekšstatu par Virši-A vēsturi, kā arī uzzināt par šī uzņēmuma pamatvērtībām. Ne velti uzņēmums ir spējis vietējā tirgū kļūt par konkurentu starptautiskām kompānijām.

Virši-A vēsture

VIRŠI degvielas uzpildes stacija DUS

Virši-A tika dibināts 1995. gadā kā Latvijas izcelsmes kapitāla uzņēmums. Tā pamatkapitāls bija 910 560 eiro. Neskatoties uz to, ka tirgū netrūka citu spēcīgu starptautisku kompāniju, Virši-A izdevās pieteikt sevi kā vērā ņemamu konkurentu.  28 gadu laikā uzņēmums ir atvēris 70 degvielas uzpildes stacijas visā Latvijā un ir darba devējs vairāk nekā 750 darbinieku. Aizvadītajā 2022. gadā uzņēmuma peļņa sasniedza 5 448 808 eiro.

2019. gadā uzņēmums investēja 500 000 eiro savas vizuālās identitātes atjaunošanā. Viņi apzinājās, ka esošais tēls ir jāpielāgo mūsdienu aktualitātēm. Vizuālās identitātes maiņas procesā tika pārveidota arī uzņēmuma mājaslapa un kafijas cienītājiem tika ieviestas jaunas kafijas krūzītes. Arī darbinieki tika pie jaunām uniformām, kuras veidoja modes dizainere Natālija Jansone.

2022. gadā Virši-A uzsāka darbu pie elektrouzlāžu tīkla paplašināšanas, pieejamības un kvalitātes uzlabošanas. DUS Krustpils stacijā tika uzstādīta pirmā elektroauto uzlādes stacija un noslēgts līgums ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru par Alternatīvo degvielu inftrastruktūras finensēšanas instrumenta piesaisti 20 jaunu “Virši” elektrouzlādes staciju attīstībai. Virši-A ir kļuvis arī par Biržas Nasdaq Riga Baltijas First North tirgū kotēto pašmāju uzņēmumu.

Virši-A vērtības

Virši degvielas uzpildes staciju darbinieki komanda

Virši-A ir definējuši pāris vērtības, kas viņiem ir svarīgas ikdienā. Tās ir savas saknes, cilvēks un aizrautība. Tālāk vari uzzināt vairāk par katru no tām.

Saknes

Virši-A ir noteikuši savu nostāju: Mūsu spēks ir mūsu saknes. Uzņēmums uzskata, ka ar savu izcelsmi ir jālepojas. Kā savas saknes Virši-A ir definējuši tradīcijas, saimnieciskumu un lepnumu. 2019. gadā, kad tika nolemts atjaunot DUS tīkla vizuālo identiāti, pārmaiņas piedzīvoja arī uzņēmuma logo. Jaunajam logo iedvesma tika atrasta viršu auga zieda formā. Tā tika stilizēta, lai reizē atgādinātu arī latvju rakstu – veids, kā Virši parāda un lepojas ar savu latvisko izcelsmi.

Virši-A novērtē kopā būšanu, tradīciju piekopšanu un sirsnīgu attieksmi vienam pret otru – gan pret saviem klientiem, gan saviem kolēģiem.

Cilvēks

Kā ikvienā lielā uzņēmumā, arī Viršos lielu lomu spēlē saliedēts komandas gars. Darbiniekiem ir jābūt komandas spēlētājiem, kas apzinās kā savu, tā līdzcilvēku ietekmi. Tieši komandā iespējams paveikt to, kas vienam ir neiespējami. Esot līdzās citiem cilvēkiem, ir vieglāk izprast arī savu spēju robežas.

Virši-A ap sevi pulcina cilvēkus, uz kuriem var paļauties. Cilvēkus, kuri ir spējīgi uzņemties atbildību gan par savām rīcībām, gan par saviem vārdiem. Ir jābūt atbildīgam pret sevi, kolēģiem un visu uzņēmumu kopumā.  Un, protams, visam pamatā ir arī savstarpēja cieņa. Darbinieku aptaujā 86% darbinieku ieteiktu Viršus kā darba devēju saviem tuviniekiem. Uzņēmums ir iekļuvis Latvijas labāko darba devēju TOPā (Zemgales reģionā – 2. vieta, 38. vieta starp Latvijas 50 labākajiem darba devējiem, tirdzniecības sektorā – 8. vieta).

Kā uzņēmums – Virši ir bijis klāt sabiedrībai arī sarežģītos dzīves posmos. Covid-19 uzliesmojuma laikā tika sniegts atbalsts valsts palīdzības dienestiem, valsts asinsdonoru centram, Latvijas mūziķu kopienai. Vairāk par Viršu iesaistīšanos sabiedrībā vari izlasīt uzņēmuma oficiālajā mājaslapā.

Aizrautība

Kā definējis pats uzņēmums – Aizrautība ir drosme, inicatīva, mērķtiecība. Savus klientus Virši darbinieki sagaida ar siltu smaidu un vienmēr pozitīvu attieksmi. Aizrautība ir viņu degviela.

Virši novērtē cilvēkus, kas savu darbu veic ar enerģiju un neatlaidību. Turklāt ir svarīgi apzināties ne tikai savas iespējas un spēkus, bet būt arī iedvesmai un atbalstam saviem kolēģiem.

Ja tev šis raksts noderēja, vari uzzināt par vēl kādu Latvijā iemīļotu uzņēmumu – restorānu un bistro tīklu LIDO.

Leave a Comment