Bārs Ezītis miglā izauga par Latvijā labi zināmu zīmolu

Šajā rakstā pastāstīsim par Ezītis miglā bāra pirmsākumiem, iespējamiem nākotnes plāniem un interesantiem Ezītis miglā faktiem.

Pēdējo gada laikā bārs Ezītis miglā ir kļuvis par ļoti iecienītu atpūtas vietu. Vieta, kur var iemalkot kādu dzērienu, kārtīgi paēst un nedēļas nogalēs labi pavadīt laiku ar draugiem. Bārs savu popularitāti ieguvis īpašā nosaukuma un atmosfēras dēļ.

Ja vēl neesi iepazinies ar Ezītis miglā bāru vai vēlies uzzināt ko jaunu par savu favorīt vietu brīvdienām, tad turpini lasīt šo rakstu. Iespēja uzzināt par pirmajiem Ezītis miglā bāriem, iespējamiem nākotnes plāniem un nelielu ieskatu aiz bāra letes.

Ezītis miglā pirmsākumi

Savu pirmo Ezītis miglā bāru Lauris Streņģe un Ronalds Undzēns atvēra 2010.gada 2. jūlijā pašā Vecrīgas sirdī, kuru vasarā ļoti iecienīja ne tikai vietējie, bet arī tūristi. Ar laiku bārs kļuva aiz vien atpazīstamāks. Pēc pusotra gada tika atvērts jauns Ezītis miglā Jelgavā. Tomēr bāru nācās slēgt ciet, jo lokācija nebija tā labākā (pie autoostas). Esot bijusi ”smaga” ballīšu vieta.

Jelgavas bārs nav vienīgais, kurš ir aizslēdzies ciet. 2019. gadā tika atvērts Maskačkas Ezītis miglā, kurš pēc laika tika slēgts. Iemesls nezināms. Iespējams arī tur ir bijušas ”smagas” balles, vai tieši otrādi, pārāk kluss. Tomēr tas nav apturējis bāra tālāko darbību, un nu jau Ezītis miglā ir sastopams vairākos Rīgas rajonos

Kur šobrīd var atrast Ezīti miglā

Šo 11 gadu laikā ezīšu saime ir izaugusi, kopā atverot 18 Ezītis miglā bārus. Vecrīgā vien atrodas 3 bāri, kuriem netālu ir Avotu ielas Ezītis miglā, kam tuvumā ir Terbatas ielas un Laboratorijas ielas bāri. Šobrīd Ezītis ir iemaldījies arī vairākos Rīgas mikrorajonos un citviet Latvijā.

Ezītis miglā bāri Rīgas rajonos

Rīgā atrodami 14 Ezītis miglā bāri:
• Grīziņkalnā Laboratorijas ielas Ezītis miglā
• Brasā Hospitāļu ielas Ezītis miglā
• Teikas Ezītis miglā
• Purvciemā Purčika Ezītis miglā
• Pļavnieku Ezītis miglā
• Ķengaraga Ezītis miglā
• Palasta ielas Ezītis miglā
• Aldaru ielas Ezītis miglā
• Grēcinieku ielas Ezītis miglā
• Āgenskalna Ezītis miglā
• Kalnciema ielas Ezītis miglā
• Avotu ielas Ezītis miglā
• Tērbatas ielas Ezītis miglā
• Tallinas kvartāla Ezītis miglā

5 atrodas ārpus Rīgas:
• Daugavpils Ezītis miglā
• Ogres Ezītis miglā
• Jelgavas Ezītis miglā
• Kauguru Ezītis miglā

Un iespējams, ka Ezītis miglā būs sastopams arī ārpus Latvijas robežām.

Kāpēc tieši Ezītis miglā

Viena no zīmīgākajām odziņām bāram ir tā nosaukums, kas ir pēc pasakas ‘’Ezītis Miglā’’. Kā Lauris Streņģe minēja ziņu portāla ”Delfi” intervijā, nosaukums radies, iedzerot kopā ar draugiem, un viens no viņiem esot piedāvājis ”Ezīts Miglā”. Bāra īpašniekiem tas šķitis piemērots.

Vēl daļa no bāra imidža ir tās interjers. Ieejot bārā var šķist, ka mēbeles un sienas dekori ir pirkti kādā antikvariātu vai krāmu tirdziņā. Kā paši īpašnieki saka, ka atmosfēra, vilina studentus. Tomēr tie nav vienīgie, kas diez gan bieži apmeklē šo bāru. Varētu teikt, ka apmeklētāji ir visas paaudzes, ģimenes ar bērniem, senioru tūristi un citi.

Ezītis miglā bārs

Aiz Ezītis miglā letes

Ezītis miglā bāros lielākoties strādā tieši jaunieši. Arī tādi, kuriem nav iepriekšēja darba pieredze, kas ir nepieciešama citos bāros un kafejnīcās. Ezītis ir tā darba vieta, kurā ir iespējams strādāt arī bez iepriekšējas pieredzes vai īpašām prasībām. Bieži vien jauniešiem to arī meklē. Tomēr šis fakts var arī ietekmēt pasūtījuma kvalitāti.

Piemēram, daži Teikas Ezītis miglā pavāri strādā savā jomā jau vairāk kā 7 gadus. Ļoti labi spēj organizēt savu darbu un efektīvi reaģēt uz klienta īpašajiem lūgumiem. Tostarp Avotu ielas Ezītis miglā vienu brīdi izcēlās ar visjaunākajiem pavāriem. Tas uzreiz nenozīmē, ka virtuve strādā sliktāk, vai neprot savu darbu. Tas tikai parāda, ka Ezītis miglā kolektīvā tiek aicināts ikviens darbu mīlošs cilvēks.

Ezītis miglā bāra lete

Ezītis miglā nākotnes plāni

Ir pagājuši jau vairāk kā 10 gadi, kopš pirmā Ezītis miglā bāra atvēršanās. Katram šim bāram ir sava odziņa, sava atmosfēra un savi apmeklētāji.

Ezītis ir kļuvis ne tikai par iecienītu vietu Latvijas iedzīvotājiem, bet arī tūristiem. Ik pa laiciņam tiek pieķerti tūristi, fotografējot kādu no Ezītis miglā logo. Un tas ir viens no iemesliem, kāpēc Lauris un Ronalds gatavojas atvērt bāru arī ārpus Latvijas robežām, Vācijā.

Iespējams, ka ārzemnieki varētu nesaprast nosaukuma, jo tie nav pazīstami ar multfilmu ”Ezītis Miglā”, tomēr jaunākā paaudze ir pierādījusi, ka šis bārs ir īpašs ne tikai ar savu nosaukumu, bet arī ar kopējo konceptu un īpašo atmosfēru.

Mums ir arī citi uzņēmumu stāsti, kā Zīmola Es Mīlu Kafiju stāsts un vērtības, Galda spēles no iedvesmojošā pašmāju uzņēmuma Games4You.lv un Par rotaslietu zīmola Nela Gems biznesa attīstību.

Leave a Comment