Latvijā ražotās kosmētikas priekšrocības salīdzinājumā ar masu kosmētikas zīmoliem

Mūsdienīgais patērētājs ar vien vairāk apzinās savu ietekmi uz dabu, līdz ar ko arī ikdienas dzīvē izvēlās pēc iespējas dabai draudzīgākas alternatīvas. Tas pats attiecas arī uz kosmētikas produktu mērķauditoriju. Jāsaka, ka latviešu radītā kosmētika …

latviešu radītā kosmētika

Mūsdienīgais patērētājs ar vien vairāk apzinās savu ietekmi uz dabu, līdz ar ko arī ikdienas dzīvē izvēlās pēc iespējas dabai draudzīgākas alternatīvas. Tas pats attiecas arī uz kosmētikas produktu mērķauditoriju. Jāsaka, ka latviešu radītā kosmētika kļūst ar vien populārāka ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Un ilgtspēja un dabai draudzīgā pieeja ir viens no galvenajiem iemesliem.

Kosmētikas cienītāju vidū pieaug informētība par to, kā daudzi lielie pasaules kosmētikas zīmoli savā praksē izmanto sintētiskas sastāvdaļas, un vēl pie tam dara to neētiskā veidā. Tāpēc ir tikai saprotams, ka daudzi meklē alternatīvas, kas ir saudzīgākas gan pret ādu, gan arī pret vidi un sabiedrību kopumā.

Un latviešu radītā kosmētika varētu būt labs risinājums visām iepriekš minētajā problēmām. Tāpēc šajā rakstā paskatīsimies uz to, kādas priekšrocības Latvijā ražotā kosmētika sniedz salīdzinājumā ar masu kosmētikas ražotājiem.

Pašmāju zīmoli, kas iedvesmojas no dabas spēka

Modernais kosmētikas patērētājs visbiežāk izvēlas tos zīmolus, kas savu produktu ražošanā iedvesmojas no dabas spēka. Tieši šeit arī slēpjas priekšrocība tam, kāpēc latviešu radītā kosmētika ir uzvaras gājienā.

Latvijas skaistumkopšanas zīmoli gan savos produktos, gan arī iedvesmā un vērtībās plaši atsaucas uz vietējās izcelsmes, dabīgajām sastāvdaļām. 

Par piemēru minēsim vienu no populārākajiem latviešu kosmētikas zīmoliem – MADARA. Viņi savu produktu ražošanā iekļauj dažādus ziemeļu augu ekstraktus, piemēram, Baltijas aļģes un bērzu sulas. 

Šīs sastāvdaļas ir ne tikai dabai draudzīgākas, bet arī sniedz lieliskas priekšrocības, ko ir grūti aizvietot ar sintētiskas izcelsmes vielām. 

latviešu radītā kosmētika madara

Ilgtspēja ir pirmā nepieciešamība

Skaistumkopšanas industrijā ilgtspēja vairs nav ekskluzīva luksusa pieeja – tā ir pirmā nepieciešamība. Tādā ziņā latviešu radītā kosmētika ir izvirzījusies priekšgalā. Sākot ar dabai draudzīgu produktu iepakojumu, latviešu kosmētikas zīmoli rāda labu piemēru masu kosmētikas zīmoliem.

Tādi zīmoli kā Dabba un Kivvi ir pazīstami ar savu zero-waste biznesa pieeju un dabai draudzīgu iesaiņojumu. Viņu mērķis ir līdz minimumam samazināt sava uzņēmuma kaitīgo ietekmi uz dabu. Un to viņi panāk iegūstot sastāvdaļas no vietējiem piegādātājiem, samazinot transporta radītās emisijas un nodrošinot minimālu atkritumu daudzumu.

Izvēlies vietējo ražotāju produkciju

Bieži vien dzirdam, ka pašmāju ražotāju atbalstīšana tiek asociēta ar patriotismu. Un, lai arī tā ir daļa no procesa, tomēr vietējo ražotāju atbalstīšana ietekmē daudz vairāk. Tā vistiešākajā veidā atstāj sekas arī uz vietējo ekonomiku. 

Daudzi latviešu kosmētikas zīmoli pieņem darbā vietējos iedzīvotājus un sniedz pienesumu vietējai ekonomikai.

Līdz ar to ir redzams spēcīgais kontrasts starp pašmāju ražotājiem un masveida zīmoliem, kas tikuši pieķerti par neētisku darbību. Tāpēc, kad izvēlamies pašmāju ražotājus, balsojam par godīgu tirdzniecības praksi.

Pašmāju ķermeņa krēmi un to skaistums

Ķermeņa krēmi ir viens no vispopulārākajiem skaistumkopšanas produktiem. Un latviešu ražotāji izceļas ar to, ka viņu ķermeņa krēmi tiek radīti ar izsmalcinātām tekstūrām un smaržīgiem aromātiem.

Par piemēru minēsim uzņēmumu STENDERS. Viņi ir zināmi tieši ar saviem ķermeņa krēmiem, kas radīti no vietējām sastāvdaļām, piemēram, savvaļas rozēm un smiltsērkšķiem. 

STENDERS ir viens no piemēriem, kas izvairās no tādām ādai kaitīgām piedevām kā parabēni un ftalāti, kas bieži sastopami masveidā ražotajos ķermeņa krēmos. Tāpēc jau nav brīnums, ka pašmāju ražotaji ir loģiskākā izvēle – lutina ādu un saudzē dabu!

Līdz ar sabiedrības atbalstu, protams, vietējie uzņēmumi aug un attīstās. STENDERS ir labs piemērs arī šajā ziņā, jo piedavājums šobrīd ir ļoti liels un skaists.

latviešu radītā kosmētika stenders

Sejas masku burvība

Labas sejas maskas ir neatņemamas skaistumkopšanas rutīnas sastāvdaļas. Un šis ir vēl viens piemērs, kur pašmāju ražotāji izceļas ar lieliskām, dabīgām sastāvdaļām un ilgtspēju attiecībā pret dabu. 

Piemērs, ko gribam izcelt, ir zīmola MADARA sejas maskas ‘SMART’ Anti-Pollution Charcoal & Mud Repair Mask. To sastāvā ir kokogles un dūņas, lai dziļi attīrītu un atjaunotu ādu. Šīs maskas izvairās no asām ķīmiskām vielām, aizstājot tās ar efektīvām un dabīgām alternatīvām.

Radīsim vienotu un ilgtspējīgu sabiedrību

Laikā, kur patērētāji meklē ne tikai labu produktu, bet arī ilgtspējīgus uzņēmumus ar labām vērtībām, latviešu radītā kosmētika ir atbalsta cienīga. Skaistumkopšanas vide Latvijā veido iekļaujošu, vienotu un arī ilgtspējīgu sabiedrību, par ko varam vienīgi lepoties!

Turklāt daudzi no pašmāju zīmoliem arī piedalās dažādās labdarības akcijās. Piemēram, STENDERS daļu no peļņas ziedo labdarībai. Šis ētikas princips “dot atpakaļ” liek Latvijas kosmētikai gūt atsaucību starp progresīvi domājošiem un sociāli apzinīgiem patērētājiem.

Jāsecina, ka Latvijas kosmētikas zīmoli piedāvā pārliecinošu un ētisku alternatīvu masu kosmētikas zīmoliem. Tie iestājas par ilgtspēju, atbalsta godīgu tirdzniecību un savos produktos izmanto vietējās un dabiskās sastāvdaļas.

Ieskaties arī citos mūsu rakstos, kur lepojamies ar vietējiem ražotājiem:

Celsim savējos un leposimies ar to, ka arī mēs spējam radīt vērtīgus produktus!

Leave a Comment